قالب وردپرس

تکنولوژی شارژ باتری از راه دور مجوز FCC را دریافت کرد!

درحالی‌که تکنولوژی شارژ باتری روز به روز در حال پیشرفت است، امروز کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) از دستیابی یک شرکت استارت آپی به تکنولوژی شارژ باتری از راه دور برای اولین بار، خبر داد. با این فناوری، شارژر وایرلس WattUp قادر است باتری را از فاصله قریب به یک متر بدون اتصال فیزیکی به دستگاه شارژ کند.

یک شرکت استارت آپی واقع در سن خوزه کالیفرنیا، توانسته است دستگاه‌هایی تولید کند که باتری گوشی‌ و دستگاه‌ها را از فاصله دور بدون اتصال فیزیکی به دستگاه شارژ می‌کند. بر اساس تایید کمیسیون ارتباطات فدرال، شرکت Energous موفق به ساخت دستگاهی به نام WattUp شده است که بدون اتصال به سیم یا هر نوع دستگاهی با تبدیل امواج برق به امواج رادیویی دستگاه‌های برقی را از فاصله حدود یک متر نیز شارژ می‌کند.

شارژر وایرلس WattUp اولین دستگاهی است که توانسته تاییدیه کمیسیون ارتباطات آمریکا را در این خصوص دریافت کند. WattUp با شناسایی دستگاه‌های برقی به‌وسیله یک اپلیکیشن انرژی برق را برای آن‌ها ارسال می‌کند.

قبلاً نیز تکنولوژی، موفق به ساخت دستگاه‌های شارژ بی سیم شده بود، اما با این تفاوت که در آن، اگرچه دستگاه شما برای شارژ شدن نیازمند اتصال به سیم نبود، اما شما باید دستگاه را روی پد شارژ قرار می‌دادید. این بار با تکنولوژی شارژ باتری از راه دور WattUp، نیازی به قرار گرفتن دستگاه روی هیچ وسیله‌ای برای شارژ شدن نیست و دستگاه می‌تواند به‌راحتی از راه دور امواج برقی را دریافت کند.

وات آپ (WattUp) همچنین می‌تواند چند دستگاه مختلف را به طور هم‌زمان شارژ کند، این دستگاه‌ها می‌توانند تبلت، گوشی یا حتی کیبوردهای برقی باشند. برای شارژ کردن دستگاه با این تکنولوژی فقط کافی است دستگاه را به ریسیور WattUp متصل کنید. در ضمن، این تکنولوژی شباهت‌هایی نیز با وای فای دارد؛ به این صورت که مهم نیست شرکت سازنده فرستنده امواج سامسونگ، اپل و غیره باشد؛ کاربر می‌تواند بدون توجه به برند، گجت خود را شارژ کند.

دستگاه WattUp هنوز آماده عرضه به بازار نیست، اما شرکت Energous قصد دارد این تکنولوژی را به‌ طور رسمی در نمایشگاه تجهیزات الکترونیک ۲۰۱۸ که بین ۹ تا ۱۲ ژانویه در شهر لاس‌ وگاس آمریکا برگزار می‌شود، معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام تاینی‌مگ