قالب وردپرس

تا ۱۲ روز دیگر نخستین سری گوشی‌ های قاچاق اپل گرفته می شود

بنابر اعلام رسمی کمیته اجرای رجیستری گوشی موبایل، ۱۲۲ روز تا قطع نخستین سری گوشی های قاچاق اپل فرصت باقی است.

به نقل از فارس، بنا بر اعلام رسمی کمیته اجرای رجیستری گوشی موبایل در رابطه با گوشی های قاچاق اپل آن دسته از افرادی که پیامک؛ دستگاه با مشخصات زیر جزء دستگاه‌های قانونی ثبت شده نیست باشد و از تاریخ مشخص شده در شبکه سرویس نخواهد گرفت را با سر شماره HAMTA یا ۷۷۷۷ دریافت کرده‌اند، می‌توانند تا قبل از قطع‌ شدن تلفن همراه خود، اقدامات ذیل را انجام دهند.

عودت دستگاه به فروشنده

کاربر می تواند به فروشگاهی که دستگاه را از آن خریداری کرده‌ مراجعه کند و تلفن همراه را به فروشنده عودت دهد. فروشنده ملزم به قبول تلفن همراه و پس دادن وجه پرداختی یا تعویض تلفن همراه شما با یک تلفن همراه قانونی است. خریداران باید جهت اطمینان از قانونی بودن تلفن همراه، حتماً از طریق کد دستوری #۷۷۷۷* از اصالت تلفن همراه اطمینان حاصل کنند.

ثبت شکوائیه در سازمان‌های تعزیراتی

در صورت عدم همکاری فروشنده، خریدار می‌تواند با مراجعه به وب سایت اینترنتی سازمان تعزیرات به آدرس www.tazirat135.ir یا سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان به آدرس www.cppo.ir نسبت به تنظیم و ثبت شکوائیه اقدام کند.

ثبت تلفن همراه در گمرک

در صورتیکه تلفن همراه به‌ صورت مسافری وارد شده اما حقوق و عوارض گمرکی آن را در هنگام ورود به کشور پرداخت نشده، باید با مراجعه به گمرک مبدأ ورودی و پرداخت حقوق و عوارض گمرکی تلفن همراه، نسبت به ثبت آن اقدام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام تاینی‌مگ