قالب وردپرس

حذف تبلیغات برندهای مطرح از یوتیوب

به دنبال سوء استفاده از کودکان در یوتیوب با استفاده از لینک‌های تبلیغاتی برندهای مطرح جهان برخی از کمپانی‌های ورزشی و غذا و نوشیدنی همه تبلیغات خود را از این شبکه اجتماعی حذف کردند.


این کمپانی‌ها به دنبال انتشار اخباری توسط محققان مبنی بر این که برخی کاربران با استفاده از لینک‌های تبلیغاتی برندهای مطرح جهان اقدام به گذاشتن کامنت‌های نامناسب برای کودکان کرده و حتی آنها را وادار می‌کنند که فیلم‌های مورد نظرشان را آپلود کنند چنین تصمیمی را گرفتند. از نگاه محققان اکنون در یوتیوب ده‌ها هزار اکانت متعلق به شکارچیان کودکان در فضای مجازی وجود دارد که اقدام به سوء استفاده از کودکان می‌کنند و حتی برخی تعداد این اکانت ها را تا ۱۰۰هزار مورد می‌دانند.
سخنگوی برند مارس دراین باره گفت:

گوگل مالک یوتیوب است و تا زمانی که به موضوع این اکانت‌ها خاتمه ندهد تبلیغات ما به این شبکه اجتماعی باز نخواهد گشت.

سخنگوی یوتیوب اما می‌گوید:

ما همه تلاش خود را به کار می گیریم تا علاوه بر حذف محتوای نامناسب در این شبکه اجتماعی اکانت متخلفان را نیز مسدود کنیم.

یوتیوب از الگوریتم‌هایی مشخص برای شناسایی کامنت‌ها یا محتوای نامناسب استفاده می‌کند که البته این روش برای مقابله با شکارچیان کودکان شکست خورده است به همین دلیل روش‌های دیگری را به کار خواهیم بست.


البته این نخستین بار نیست که عدم تلاش یوتیوب برای مسدودسازی یا تعلیق اکانت‌های نامناسب زیر سوال رفته است به عنوان مثال پیش از این نیز در یوتیوب گروهی با ساخت فیلم‌هایی با محوریت شخصیت‌های محبوب کودکان آنها را به سمت خود کشیده و محتوای نامناسب را در آن گنجاندند. یک مورد دیگر هم به ماه ژوئن بازمی‌گردد که محققان دریافتند برخی لینک‌های تبلیغاتی موجود در یوتیوب مورد استفاده افراط گرایان و افرادی قرار می‌گیرد که در حال انتشار سخنان تنفرآمیز هستند. در آن زمان نیز بسیاری از شرکت‌های مطرح تبلیغات خود را از این شبکه اجتماعی حذف کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام تاینی‌مگ