قالب وردپرس

بررسی و حقایق جالب فیلم Shutter Island

در این بخش بررسی مختصر و همچنین فکت هایی از این فیلم زیبا داریم.

عنوان سینمائی “جزیره شاتر Shutter Island” از جمله آثار بینظیر سینما به حساب می آید، جایی که “مارتین اسکورسیزی” به شکل اعجاب انگیزی داستان پیچیده و قابل لمسی را برای مخاطبان خود به تصویر میکشد و در موقعیت مناسب همه چیز را ویران میکند و معادله تماما معمایی فیلم خود را عجیب تر و قوی تر به نمایش میگذارد.

مارتین اسکورسیزی” به شکل اعجاب انگیزی داستان پیچیده و قابل لمسی را برای مخاطبان خود به تصویر میکشد و در موقعیت مناسب همه چیز را ویران میکند و معادله تماما معمایی فیلم خود را عجیب تر و قوی تر به نمایش میگذارد. شاتر ایلند شباهت های بسیاری به نوشته های “کافکا” دارد که در آن تغییر روح و روان بیماران یا افرادی که بیمار فرض میشوند، به تصویر کشیده میشود.

فیلم جزیره شاتر، اثری متمایزی در کارنامه کاری، کارگردانی میباشد که اکثر آثار او با داستان های سرراست معرفی میشوند، از این رو فیلم شاتر که بیشتر در بعد روانشناسی مورد بررسی قرار میگیرد، متفاوت ترین اثر این کارگردان (مارتین اسکورسیزی) به حساب می آید. شاتر ایلند بیشتر فضای معمایی همانند فیلم “تلقین” ساخته کریستوفر نولان را به تصویر میکشد و ساخت فیلمی همچون جزیره شاتر، خبر از توانایی اسکورسیزی در تهیه و ساخت آثاری دارد که در آن، نولان یکه تاز است و اگر اسکورسیزی تصمیم به ساخت فیلم های مجهول بگیرد شاید، آثار بیشتر این کارگردان کارکشته را به عنوان مبنای مقایسه ای در برابر فیلم های نولان، کارگردان خلاق سینما قرار دهیم. البته این رویه هرگز اتفاق نیافتاد و اسکورسیزی پس از ساخت و اکران فیلم “جزیره شاتر” مجدد به سبک و سیاق داستان گویی معروف خود بازگشت و از سیاهی و تیره روزی شخصیت های پیرامون ما، سخن گفت.

شاتر ایلند از جمله آثار محبوب سینما به شمار میرود و کمتر علاقمند به سینما میباشد که فیلم روانشناسی جزیره شاتر را ندیده است، از این رو، فیلم Shutter Island از حقایق جالبی در بخش تهیه و تولید برخوردار است که حاشیه های پشت پرده فیلم نیز از جمله دلایل موفقیت جهانی آن به حساب می آید. با هم نگاهی جامع به حقایق جالب و خواندنی فیلم “Shutter Island” می اندازیم:

حقیقت جالب و خواندنی فیلم Shutter Island – جزیره شاتر

  • فیلم جزیره شاتر در تاریخ تولد “ری وینستون” اکران شده است، ری وینستون بازیگر فیلم “جداافتاده” ساخته مارتین اسکورسیزی میباشد.

.

  • بن کینگزلی همچنین در فیلم “تیمارستان استون هرست” محصول سال ۲۰۱۴ نیز به ایفای نقش در قالب دکتر پرداخته است.

.

  • فیلم جزیره شاتر بر اساس کتابی به همین نام و نوشته، “دنیس لیهین” میباشد که در سال ۲۰۰۳ منتشر شده است.

.

  • جزیره شاتر در طول چهار ماه و در سال ۲۰۰۸ فیلمبرداری شد.

.

  • دیالوگ معروف شخصیت تِد با بازی لئوناردو دیکاپریو، تحت عنوان، “جلوی من را بگیر قبل از آنکه افراد بیشتری را بکشم”رفرنسی یا ارجاعی به شخصیت “ویلیام هیرینز” از مجموعه “قاتلی در شیکاگو” محصول سال ۱۹۴۰ میباشد.

.

  • جزیره شاتر قرار بود، توسط کارگردان معروف ژانر معمایی، “دیوید فینچر” ساخته و کارگردانی شود.

.

  • قبل از آنکه مارک روفالو به ایفای نقش شخصیت چاک بپردازد، مارتین اسکورسیزی و لئوناردو دیکاپریو، “رابرت دنی جونیورز” و “جاش برولین” را برای این شخصیت در نظر داشتند. نکته جالب آن است که هر سه بازیگر جزئی از دنیای تصویری مارول میباشند که عبارتند از “هالک/بروس بنر” ، “ایرمن/تونی استارک” و “تانوس” .

.

  • در قبال موضوع پیچیده بودن فیلم مارتین اسکورسیزی، بازیگران فیلم نتوانستند فیلم و داستان اصلی آن را درک کنند به همین خاطر کارگردان فیلم جزیره شاتر مجبور شد تا عوامل و بازیگران فیلم را با تحلیل دو فیلم “ورتیگو” و “گذشتن از گذشته”، با مفهوم و درون مایه فیلم آشنا نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام تاینی‌مگ