قالب وردپرس

«لیدی برد» ۱۰۰ درصد امتیاز مثبت منتقدان را به دست آورد

فیلم تحسین شده «لیدی برد» (Lady Bird) با بازی سرشا رونان با کسب ۱۰۰ درصد امتیاز مثبت در سایت راتن تومیتوز که متعلق به نظرسنجی منتقدان حرفه‌ای فیلم است رکوردی تاریخی را به ثبت رساند.

این درام کمدی مستقل موفق شد از «داستان اسباب بازی ۲» که سال‌های سال رکورددار دریافت بیش‌ترین تعداد نقد مثبت بود عبور کند و تحسین‌شده‌ترین فیلم تاریخ راتن تومیتوز شود. «همشهری کین»، «همه چیز درباره ایو»، «آواز در باران»، «هفت سامورایی» و «دوازده مرد خشمگین» همگی از جمله فیلم‌های کلاسیکی هستند که بالاترین امتیاز راتن تومیتوز یعنی ۱۰۰ درصد را دریافت کرده‌اند.

تا سال‌های سال، تنها یک فیلم بر سایرین پادشاهی می‌کرد و آن هم «داستان اسباب بازی ۲» بود؛ دنباله‌ای بر انیمیشن پرطرفدار «داستان اسباب‌بازی» که سال ۱۹۹۹ اکران شد و با کسب امتیاز ۱۰۰ درصد از سوی منتقدان راتن تومیتوز رکوردی تاریخی را به ثبت رساند. تاکنون ۱۷۰ نقد مثبت درباره این دنباله سینمایی در سایت نظرسنجی راتن تومیتوز منتشر شده است.

گرتا گرویگ نویسنده و کارگردان «لیدی برد» در واکنش به این خبر گفته است: «ما از دل و جان برای این فیلم مایه گذاشتیم و آخرین گام در ساخت فیلم هنری تقدیم کردن فیلم به مخاطبان و منتقدان فیلم است؛ تا جایی‌که چنین استقبال گرمی برای ما در حکم رویایی بود که به حقیقت پیوست. از تک تک کسانی که فیلم ما را دیده‌اند و نقدهای اندیشمندانه‌ای درباره‌اش نوشته‌اند کمال تشکر را دارم.»

البته که هر لحظه این امکان وجود دارد «لیدی برد» از جایگاه کنونی‌اش سقوط کند و فیلم دیگری جایش را بگیرد، چرا که فیلم به زودی در بریتانیا اکران می‌شود و منتقدان بیش‌تری نقدهای‌شان را درباره آن منتشر خواهند کرد – حتی یک نقد منفی می‌تواند این موفقیت ارزشمند را خراب کند یا به عکس، هر نقد مثبت جدیدی که درباره «لیدی برد» نوشته و منتشر شود به موفقیت این فیلم مستقل خواهد افزود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام تاینی‌مگ